Розмитнення: що необхідно для проходження митного оформлення вантажу в Україні

Обсяги перевезення вантажів, а також транспортних засобів між державами досить швидкими темпами ростуть внаслідок збільшення обсягів міжнародної торгівлі. Однак ця справа має певні свої тонкощі. Наприклад, необхідно проводити митне оформлення вантажів.

Отже, перш за все розмитнити авто в Україні означає легалізувати його, тобто зробити перебування на території держави законним. Це є загальним для багатьох груп товарів. Для митного оформлення повинен бути представлений певний пакет документів, що характеризують вантаж, а також сплачений встановлений обсяг митного збору. Ця сукупність операцій не дуже проста і тому виконується зазвичай в два етапи: попередній і основний. Перший етап полягає в адміністративних процедурах. Перш за все, так як нічого не робиться без попередження, то необхідно надати митне повідомлення про намір ввезти або вивезти товари. Так само не слід нехтувати необхідністю підготовки документів. Завершується попередній етап безпосередньо подачею документів.

Основний етап відзначається реєстрацією вантажної митної декларації. Вона є незамінним елементом для інших наступних кроків, оскільки містить детальну інформацію про вантаж в стандартизованому вигляді.

Наступною сходинкою є документальний контроль під час якого перевіряють достовірність усіх документів, які додаються до вантажу. Зокрема, до них відносяться:

1) власне вантажна митна декларація;

2) декларація митної вартості (ДМВ) - заява про митну вартість товарів, що перевозяться через кордон.

Потім виконується коригування митної вартості. Крім перерахованого вище перевіряється правильність кодів УКТ ЗЕД (української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності). Визначають і країну виробництва товару.

Наступною процедурою є валютний контроль. Під час нього перевіряють фінансовий аспект - контракт. Крім того визначають правильність розрахунку митних платежів.

Згодом відбуваються самі митні платежі. До них відносяться мита на видачу ліцензій, митні податки і збори. Всі вони стягуються згідно з порядком, який встановлений законодавством країни.

Далі відбувається власне саме перетин лінії митного контролю, де правильність оформлення партії вантажу перевіряється остаточно. Звичайно не обходиться і без огляду вантажу. Отже, оформити вантаж самостійно зовсім нелегко. Допомогти в цьому може грамотний митний брокер , замовити послуги якого можна на сайті компанії "ПП імпаріант".